Rejestracja 12 429 64 14

Poniedziałek-Piątek 9:00 - 21:00

Leczenie nadwagi i otyłości Kraków NZOZ Białoprądnicka

 

„Pamiętaj że nie jesteś sam”

„Każdy dzień jest pierwszym dniem reszty Twojego życia”

ZAŁOŻENIA – „odchudzanie z głową”

Poradnia Zdrowego Żywienia Integra to innowacyjne miejsce na mapie Krakowa. Oferujemy wieloprofilową i zaawansowaną terapię w leczeniu nadwagi i otyłości. Stosowana przez nas metoda leczenia polega na integracji najnowszych zdobyczy medycyny żywieniowej oraz psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Ta ostatnia bada związki pomiędzy sposobem myślenia a zachowaniem – w naszej pracy kładziemy nacisk na działanie psychoterapeutyczne, na odchudzanie i leczenie… „od głowy i z głową.” Takie podejście do problemu nadwagi i otyłości jest skuteczne klinicznie i daje trwałe efekty w postaci utraty masy ciała.

Kompleksowa oferta leczenia nadwagi i otyłości zespołu specjalistów INTEGRA

Więcej informacji na stronie: integramed.pl

Nadrzędnym celem naszej poradni jest terapia, która pozostawi trwałe efekty w postaci utraty masy ciała i pomaga w procesie wyzbywania się szkodliwych dla zdrowia nawyków żywieniowych oraz zwiększy aktywność trybu życia. Stosowana przez nas metoda leczenia zapewnia pacjentom wszechstronne wsparcie – otrzymuje on pomoc na trzech płaszczyznach – intensywna praca psychoterapeutyczna uzupełniona jest działaniami profesjonalistów – dietetyków i fizjoterapeutów, a wszystko to pod kontrolą lekarzy specjalistów medycyny żywieniowej. Prowadzi do powstania i ugruntowania silnej motywacji do dbania o własne szeroko pojęte zdrowie. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę w leczeniu nadwagi i otyłości ma systematyczna praca z fizjoterapeutą.

Leczenie – psychoterapia poznawczo-behawioralna – monitorowanie stanu zdrowia sprofilowany program dietetyczny – praca z fizjoterapeutą

Stworzyliśmy miejsce w którym nasi pacjenci mogą znaleźć swój cichy azyl, gdzie znajdą kompleksową pomoc udzielaną przez najlepszych specjalistów różnych dziedzin. Nasza oferta dotyka kilku płaszczyzn, na których osoby otyłe czują się osamotnione lub słabe. Dlatego też naszą pracę rozpoczynamy od kompleksowej oceny psychologicznej oraz medycznej, które to działania wyznaczają drogę dla działań terapeutycznych. Spersonalizowana terapia poznawczo-behawioralna uczy jak rozpoznawać swoje emocje, nastroje, nieprawidłowości w myśleniu i wynikające z nich zachowania w odniesieniu do własnego zdrowia. Pomaga wprowadzić pacjentowi właściwe odżywianie i zwiększyć codzienną aktywność fizyczną.

Druga faza pracy to utrzymanie osiągniętych wyników i ćwiczenie praktycznych umiejętności zachowania prawidłowej wagi oraz zdrowych, racjonalnych nawyków. Ta część naszej terapii umożliwia osiągnięcie długotrwałych efektów. Terapia indywidualna w końcowej fazie leczenia zostanie uzupełniona elementami spotkań grupowych.

Każdy pacjent jest dla nas wyjątkowy, każdy może podzielić się swoim doświadczeniem, skonfrontować go z doświadczeniem innych, okazać i otrzymać wsparcie, a przede wszystkim nauczyć się modelowania własnych odczuć związanych z radzeniem sobie z nałogiem.

Oferta Poradni to również indywidualnie dobrany oraz sprofilowany program dietetyczny o naukowo potwierdzonej skuteczności (diety: DASH, TLC, Mayo Clinic, dieta śródziemnomorska). W kontekście choroby jaką jest otyłość należy pamiętać o profilaktyce powikłań metabolicznych oraz różnego rodzaju problemach fizykalnych. Co więcej – choroba ta generuje konsekwencje natury psychospołecznej jak depresja czy izolacja społeczna.

Nasze działania mają na celu wyeliminowanie lub zredukowanie konsekwencji związanych z nadwagą i otyłością, prowadzą do wieloczynnikowej poprawy jakości życia pacjentów. Nie ograniczamy się jedynie do zredukowania masy ciała – zespół specjalistów Poradni Zdrowego Żywienia Integra (lekarz medycyny żywieniowej, psycholog, fizjoterapeuta, dietetyk) leczy, wspiera i motywuje swoich podopiecznych.

Zapraszamy na ul. Dunajewskiego 5, gdzie czeka na Państwa specjalnie przygotowana przestrzeń, przystosowana do przeprowadzenia terapii, zajęć, spotkań. W zacisznej atmosferze, w sercu Krakowa pomożemy Państwu wygrać z chorobą i nauczyć się nowego, zdrowego i lepszej jakości życia.

„Pamiętaj że nie jesteś sam”

„Każdy dzień jest pierwszym dniem reszty Twojego życia”

Zadzwoń